ראשי > אודות המושב > איכות הסביבה

מכבי נשר  חינוך ותרבות  דפי מידע  I אישים  I סביבה  I מפות  I עסקים  I שונות

איכות הסביבה

הכדור מתחמם, מקורות האנרגיה אוזלים, מחצבים טבעיים פוחתים, חיות הבר נעלמות, האוויר מזוהם, מקורות מים תת קרקעיים מתמעטים ומזדהמים. האם אנו יכולים לשנות? כן!, אתר  azarya.org מציע תכנית רב מערכתית שעשויה לתרום לשינוי. מומלץ  לכל מושב  כפר או קיבוץ, לאמץ מדיניות ירוקה מתקדמת, שלא רק תעזור לסביבה ותהפוך את המושב אור לגויים ולמושבים אחרים, אף עשויה להרים את ערך הנדל"ן המקומי.


אנרגיה: חסכון באנרגיה בכל אופן וצורה, החל מקיצור שעות תאורת הרחוב ועד להתקנת נורות פלורוסנטיות בכל המתקנים הציבוריים במושב.
בנוסף מומלץ לייצר חשמל מאנרגיית המש


מים: אימוץ מדיניות חסכון במים אגרסיבית לרבות ייבוש גינות ציבוריות ונטיעה ושתילה של צמחים התואמים את כמות המשקעים באזורינו.


אסבסט: עידוד החלפת גגות אסבסט בלולים ורפתות בחומרים פחות רעילים ולא מסרטנים ע"י ידי קשירת קשר עם חברות לפינוי החומר המסוכן באופן מרוכז מכל החברים במושב.


מחזור: עידוד מחזור מתכות, נייר, זכוכית, גזם ופסולת אלקטרונית. הפעלת לובי ברשויות למיקסום אפשרויות המחזור. הטמעת ערכי המחזור כבר בגיל הגן.


המשרד הירוק: אימוץ מדיניות של שימוש בנייר ממוחזר לצרכי משרד ומזכירות המושב, הדפסה על שני צידו של הנייר, כמו גם שימוש במערכת פקס אלקטרוני E-fax לחסכון מקסימאלי בשימוש בנייר וראשי דיו מזיקים ויקרים.


איסוף מרוכז של בטריות משומשות: ניתן לעודד איסוף בטריות משומשות ע"י נתינת תמריץ לילדים לאיסוף. ניתן ליזום תחרות בין ילדי המושב לאיסוף בטריות משומשות.


קומפוסט: עידוד חברי המושב ליצירת קומפוסט ביתי, קומפוסט אורגאני יעשה פלאים לגינת הירק הביתית, יצמצם משמעותית את נפח האשפה בפחי הזבל ויחסוך ברכישת דשנים.


חקלאות אורגנית: חקלאות אורגנית חוסכת בתשומות ואנרגיה למגדל, בריאה יותר לצרכן ורווחית יותר לחקלאי. כמו כן האדמה נשמרת נקייה מכימיקלים.


מפגעי רעש: לאסור מפגעי רעש במושב בין השעות 23:00 ל 6:00 כמקובל במקומות רבים בעולם, הדציבלים הגבוהים מפריעים לא רק לשכנים אלה גם לחיות הבר.


רכב חשמלי: מומלץ למושב להיות החלוץ לפני המחנה ולעודד שימוש ברכב "היברידי" (hybrid) במושב על ידי שמירת מקומות חנייה לרכב חשמלי ליד כל מבני הציבור במושב.


שבילי אופניים: סלילת שבילי אופניים לכל אורכו ורוחבו של המושב. רכיבה על אופניים טובה לבריאות, חוסכת אנרגיה יקרה ומונעת זיהומי אויר ומפגעי רעש.


קרינה: שתי אנטנות סלולאריות  נמצאות בסביבתנו (בשדות הפרדס וליד בית העלמין) כמו כן קו מתח עליון חוצה את המושב. יש לדאוג שגם בעתיד ישמר המרחק בין יצרני ופולטי הקרינה לראשי ילדנו.


חיות הבר: גיבוש מדיניות של שמירה והגנה על חיות הבר המעטות שעוד נותרו בשדות המושב, והפעלת יד קשה כנגד כל ניסיון הרעלה, ציד, התעללות או פגיעה בחי.


גרפיטי: הפעלת סיירת גרפיטי למלחמה בתופעה מיד עם התרחשותה - מחיקת כתובות קיר והסרת מודעות המודבקות על תמרורים ובמקומות לא מורשים.


אכיפה
: בסמכות המושב להפעיל אכיפה כנגד עברייני סביבה. מוכח שגביית קנסות ואכיפה אקטיבית מהווה הרתעה יעילה.

 תנאי שימוש. כל המובא באתר זה מוגן בזכויות יוצרים וקניין רוחני    Copyright ©  All rights reserved